Kvasinková infekce u mužů

Kvasinková infekce je běžné onemocnění, které postihuje muže i ženy. Je způsobeno přemnožením plísně připomínající kvasinky Candida albicans. Většina lidí, u kterých se kvasinková infekce objeví, nemá zdravotní problémy, ale došlo k narušení přirozené rovnováhy mikroflóry jejich kůže nebo sliznice.

U mužů se kvasinková infekce obvykle vyskytuje na žaludu penisu. Mezi rané příznaky kvasinkové infekce u mužů patří svědění žaludu, bolestivost a zánět žaludu, otok předkožky a svědění nebo pálení při močení či pohlavním styku.

Kvasinková infekce se objevuje hlavně u mužů se zúženou předkožkou a u jedinců se sníženou imunitou. Pokud vás kvasinková infekce postihne, nemusíte mít velké obavy – ačkoli přenos infekce během sexu vyloučen není, nedochází k němu často. Pravděpodobnost výskytu kvasinkové infekce se zvyšuje, pokud:

  • Trpíte zúžením předkožky

  • Máte oslabený imunitní systém

  • Berete antibiotika

  • Máte cukrovku

Jak mohou muži předejít kvasinkové infekci a jak ji léčit

Přestože se dá kvasinková infekce penisu snadno léčit, doporučujeme podniknout některé preventivní kroky ke snížení rizika jejího vzniku. Správná hygiena a volné oblečení z prodyšných materiálů patří mezi jedny z nejjednodušších a nejúčinnějších preventivních opatření, které vám pomohou kvasinkové infekci předejít.

I přes veškerou opatrnost vás kvasinková infekce postihla? Nemusíte se obávat – kvasinkovou infekci lze účinně léčit volně prodejnými léky, které by vám měly ulevit od prvních příznaků během 1-2 týdnů. Mezi přípravky pro léčbu kvasinkové infekce se řadí krémy aplikované na žalud 2-3krát denně, jako je krém Canesten na léčbu vnějších příznaků kvasinkové infekce.

Zde je několik dalších tipů na prevenci:

  • Noste volné oblečení a prodyšné bavlněné spodní prádlo, které není příliš těsné

  • Nepoužívejte agresivní parfémovaná mýdla nebo sprchové gely v oblasti genitálií

  • Pravidelně si penis myjte a po umytí se řádně osušte

  • Upřednostňujte sprchu před dlouhou koupelí