Jak se vyhnout PMS nebo jej zmírnit

Premenstruačnímu syndromu se nelze vždy vyhnout, můžete však zmírnit jeho příznaky. Doporučujeme cvičit, alespoň po dobu jeho trvání přestat kouřit a dodržovat pitný režim a zdravé stravovací návyky.

Můžete se také samozřejmě obrátit na lékaře, který vám poradí, jak se se symptomy PMS vypořádat co nejlépe.

Role stresu a spánku během PMS

V průběhu premenstruačního syndromu jste náchylnější ke stresu a depresi. Snažte se nebrat na svá bedra příliš mnoho pracovních ani jiných povinností. Dostatek spánku i jeho kvalita, pravidelné cvičení a vhodná strava budou vašimi spojenci a s PMS vám pomohou bojovat.

Během PMS doporučujeme omezit přísun alkoholu, ten má totiž zásadně negativní vliv na kvalitu vašeho spánku. Naproti tomu cvičením napomůžete kvalitu spánku zvýšit a kromě toho se do vašeho krevního oběhu vyplaví endorfiny, které zlepšují náladu.

Intimní hygiena: správná péče o vaše intimní partie

Pokud jde o hygienu, vyžaduje pokožka vaší intimní oblasti obzvlášť speciální a jemnou péči. Používání běžných mýdel a mycích gelů, které nejsou určeny pro intimní partie, může narušit přirozené pH této oblasti a učinit ji tak náchylnější k infekcím.

Mnoho žen mezi běžnou a intimní hygienou nerozlišuje. Intimní hygiena má však své specifické nároky, protože pokožka intimních partií je choulostivá a náchylná k infekci. Kyselé pH ve vagíně pomáhá udržovat zdravou přirozenou mikroflóru a zároveň chrání před rozmnožením škodlivých bakterií. Dodržováním správné intimní hygieny podporujete stálost kyselého pH a napomáháte tak ochraně před vaginálními infekcemi (např. bakteriální vaginózou).