Bakteriální vaginóza

Může být nepříjemná a může vám bránit prožívat život naplno, ale nemusíte mít obavy, jedná se totiž o velmi časté onemocnění, které lze snadno léčit – bakteriální vaginóza (bakteriální infekce) postihuje v plodném věku až 1 ze 3* žen. Bakteriální vaginóza je vaginální infekce způsobená spíše bakteriemi než kvasinkami (což je případ kvasinkové infekce) a dojde k ní může v případě nerovnováhy vaginální mikroflóry.

Za normálních okolností je pH v pochvě kyselé, což zabraňuje přemnožení škodlivých bakterií a pomáhá udržovat zdravé množství prospěšných bakterií. Někdy se však prostředí ve vaší pochvě může změnit. Může dojít ke snížení kyselosti, což vede ke zmnožení škodlivých bakterií způsobujících bakteriální infekci.

Pravděpodobnost výskytu bakteriální vaginózy se zvyšuje, pokud:

  • Jste sexuálně aktivní (může však postihnout i ženy, které sex neměly),

  • Jste změnila partnera,

  • Máte nitroděložní tělísko (forma antikoncepce),

  • Používáte parfémované přípravky v pochvě a v jejím okolí,

  • Máte menstruaci,

  • Užíváte určité léky, například antibiotika.

*Turčan P. Nové možnosti v léčbě vaginálního dyskomfortu. Praktické lékárenství. 2012; 8(Suppl. A): A11-A12

Příznaky bakteriální infekce

Jak léčit bakteriální vaginózu

Bakteriální vaginózy je snadno léčitelná z pohodlí domova volně dostupnými přípravky. Canesbalance je přípravek s trojím přínosem, který vám pomůže efektivně léčit příznaky bakteriální vaginózy. Canesbalance je 7denní léčba ve formě vaginálního gelu, který:

  • poskytuje úlevu od zápachu,

  • zmírňuje šedivý, vodnatý výtok,

  • brání růstu škodlivých bakterií, které způsobují infekci, a

  • podporuje růst prospěšných bakterií.

Canesten IntimGel 100ml

Intimní hygiena při léčbě vaginálních potíží

Běžná intimní hygiena respektuje přirozené pH pokožky intimních partií. V době intimních potížích (mykóza intimních partií) je však pH pokožky narušené a je třeba používat speciální intimní hygienu, takovou je například Canesten IntimGel. Canesten IntimGel byl speciálně navržen tak, aby pomohl obnovit přirozenou rovnováhu mikroflóry intimních partií díky neutralizaci kyselého pH (je zásaditý). Díky obsahu glycinu zklidňuje pokožku intimních partií a přispívá k příjemnému pocitu svěžesti až po dobu 12 hodin. Zklidňuje podráždění, pálení a svědění. Přípravek je velmi šetrný. Zároveň je možné jej používat i v těhotenství.

Další tipy, jak zabránit opakované bakteriální vaginóze:

Pokud se vám objeví příznaky kvasinkové infekce nebo bakteriální vaginózy, můžete zvážit zakoupení probiotik pro vaginální použití.