Kvasinková infekce 

Je to velmi běžné onemocnění, ovšem ženy o něm hovoří jen zřídka. Pojďme si tedy promluvit o kvasinkové infekci, běžné infekci způsobené nerovnováhou přirozeně se vyskytujících vaginálních kvasinek, zejména Candida albicans.

Za normálních okolností pomáhají Candidu albicans držet na uzdě dobrý imunitní systém, prospěšné bakterie (laktobacily) a zdravé pH v pochvě. Když se však kyselost v pochvě sníží, bakterie se začnou množit. To následně může vést ke kvasinkové infekci.

Onemocnění je tak běžné, že se s ním alespoň jednou v životě setkají 3 ze 4 žen. Mnohým ženám se příznaky kvasinkové infekce vrací. Za určitých okolností jste ke kvasinkové infekci náchylnější. Riziko kvasinkové infekce se u vás zvyšuje, pokud:

  • Jste těhotná

  • Jste nedávno doužívala antibiotika

  • Máte cukrovku

  • Máte menstruaci

  • Užíváte antikoncepci

  • Jste HIV pozitivní

Nebojte se! Kvasinková infekce není pohlavně přenosná infekce.

Příznaky kvasinkové infekce

Léčba kvasinkové infekce

Léčba kvasinkové infekce je ve většině případů jednoduchá. Pokud vás trápí vnější i vnitřní příznaky, doporučujeme použít Canesten GYN Combi Pack, který obsahuje tabletu i krém (tím můžete přeléčit i partnera). Řada Canesten GYN nabízí řadu přípravků, jako vaginální tableta, měkká vaginální tobolka a krémy pro vnitřní a vnější příznaky, takže se můžete rozhodnout, která možnost léčby je pro vás nejvhodnější. Léčba krémem pro vnější příznaky však sama o sobě nepostačí. Pomůže zklidnit projevy kvasinkové infekce intimních partií, ale nezbaví vás její příčiny – ta je často právě v pochvě.

Léčba kvasinkové infekce přípravky Canesten GYN není vázaná na lékařský předpis.

Canesten IntimGel 100ml

Intimní hygiena při léčbě vaginálních potíží

Běžná intimní hygiena respektuje přirozené pH pokožky intimních partií. V době intimních potížích (mykóza intimních partií) je však pH pokožky narušené a je třeba používat speciální intimní hygienu, takovou je například Canesten IntimGel. Canesten IntimGel byl speciálně navržen tak, aby pomohl obnovit přirozenou rovnováhu mikroflóry intimních partií díky neutralizaci kyselého pH (je zásaditý). Díky obsahu glycinu zklidňuje pokožku intimních partií a přispívá k příjemnému pocitu svěžesti až po dobu 12 hodin. Zklidňuje podráždění, pálení a svědění. Přípravek je velmi šetrný. Zároveň je možné jej používat i v těhotenství.

Nošení velmi těsného a syntetického spodního prádla a oblečení, jako jsou například přiléhavé legíny, může z důvodu hromadění vlhkosti podpořit rozmnožování kvasinek Candida. Rovněž se doporučuje ihned po sportu převléct z mokrého( například plavek) nebo zpoceného oblečení. Další tipy, jak se vyhnout kvasinkové infekci:

Kvasinková infekce může postihnout každého. Příznaky rozeznáte snadno a léčba může být velmi jednoduchá.