Canespor 1x denně Canesten Canesten GYN Canesten IntimGel

Mykózy nehtů

nacházíte se: hlavní stránka / léčba

LÉČBA mykózy nehtů

Srdce v písku namalované nohouLokální léčba se doporučuje, pokud plíseň napadla nehet jen do jedné čtvrtiny až třetiny plochy. Osvědčená je Canespor 1x denně sada na nehty – komplexní sada všeho potřebného k léčbě plísně nehtů. Obsahuje léčivou mast s ureou a bifonazolem a další pomůcky pro ošetření postižených nehtů (15 vodotěsných náplastí, škrabku na nehty a dávkovač masti).

1. fáze léčby:

Canespor 1x denně nehtová sada léčí onychomykózy bezbolestnou cestou a aplikuje se v 1. fázi léčby po dobu zhruba 1–2 týdnů. Urea narušuje poškozenou nehtovou ploténku, a tím ulehčuje průnik účinné antimykotické látky bifonazol do hlubších vrstev nehtu.

2. fáze léčby:

Po odstranění zasažené vrstvy nehtu je vhodné pokračovat v protiplísňové léčbě. Pokračování léčby s krémem (po dobu cca 4 týdnů) je doporučeno jako doléčení případně se vyskytující kožní mykózy v okolí nehtu, která by mohla zapříčinit opětovnou recidivu i u již vyléčeného nehtu. Krém se v tomto případě používá na kůži v oblasti nehtového lůžka.

Řada přípravků Canespor obsahuje účinnou látku bifonazol, jejíž předností je vysoká účinnost a široké spektrum účinku. Bifonazol také dobře proniká i do hlubokých kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje původce nákazy. Léčba tímto antimykotikem je navíc komfortní – stačí mazat jen 1x denně a celková léčba tak trvá jen 6–8 týdnů. Canespor 1x denně vám zaručí důslednou a vysoce účinnou léčbu. Jde o registrovaný volně prodejný léčivý přípravek.

Podrobnosti o léčbě Canespor 1x denně sadou na nehty naleznete zde.

V případě plísně nehtů většího rozsahu byste měli vyhledat lékaře.

V případě většího postižení nehtů (více než 25 % plochy u 3 nehtů a více) léčba není snadná a trvá měsíce, někdy i roky. Léčba obvykle spočívá v podávání antimykotik ve formě tablet, doplněných lokální léčbou (např. Canespor 1x denně sadou na nehty). V některých případech – ne ovšem častých – je třeba nehet chirurgicky odstranit. Včasnou a správnou léčbou zabráníte dalšímu šíření mykózy a postižení dalších zdravých nehtů, případně i okolní kůže.

 
Bayer HealthCare

© Copyright Bayer s.r.o.