Canespor 1x denně Canesten Canesten GYN Canesten IntimGel

Kontakt» Bayer Group

Mykózy nehtů

nacházíte se: hlavní stránka / mykózy nehtů / léčba

LÉČBA mykózy nehtů

Srdce v písku namalované nohouLokální léčba se doporučuje, pokud plíseň napadla nehet jen do jedné čtvrtiny. Komplexní léčbu plísně nehtů představuje Canespor 1x denně sada na nehty. Obsahuje léčivou mast s ureou a bifonazolem a další pomůcky pro ošetření postižených nehtů (15 vodotěsných náplastí, škrabku na nehty a dávkovač masti).

1. fáze léčby:

Canespor 1x denně nehtová sada léčí onychomykózy atraumatickou cestou a aplikuje se v 1. fázi léčby po dobu zhruba 1–2 týdnů. Urea narušuje poškozenou nehtovou ploténku, a tím ulehčuje průnik léčivé antimykotické látky bifonazol do hlubších vrstev nehtu.

2. fáze léčby:

Po odstranění zasažené vrstvy nehtu je vhodné pokračovat v protiplísňové léčbě. Pokračování léčby s krémem (po dobu cca 4 týdnů) je doporučeno jako doléčení případně se vyskytující kožní mykózy v okolí nehtu, která by mohla zapříčinit opětovnou recidivu i u již vyléčeného nehtu. Krém se v tomto případě používá na kůži v oblasti nehtového lůžka.

Řada přípravků Canespor obsahuje léčivou látku bifonazol, jejíž účinnost spočívá zejména v širokém spektru působení a schopnosti pronikat do hlubších vrstev kůže. Bifonazol také dobře proniká i do hlubokých kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje původce nákazy. Léčba tímto antimykotikem je navíc komfortní – stačí aplikovat jen 1x denně a celková léčba tak trvá 5-6 týdnů.

Podrobnosti o léčbě Canespor 1x denně sadou na nehty naleznete zde.

V případě plísně nehtů většího rozsahu byste měli vyhledat lékaře.

V případě většího postižení nehtů (více než 25 % plochy nehtu nebo postižení více nehtů) léčba není snadná a trvá měsíce, někdy i roky. Léčba obvykle spočívá v podávání antimykotik ve formě tablet, doplněných lokální léčbou (např. Canespor 1x denně sadou na nehty). V některých případech – ne ovšem častých – je třeba nehet chirurgicky odstranit. Včasnou a správnou léčbou zabráníte dalšímu šíření mykózy a postižení dalších zdravých nehtů, případně i okolní kůže.

 
Bayer HealthCare

© Copyright Bayer s.r.o.